Ditë e veçantë për Kukësin, klubi kremton sot 90-vjetorin e themelimit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 4, 2020 | 9:23

FB Kategoria Superiore Kryesore, Superiore Kukësi Lajmi i fundit

Ditë e veçantë për Kukësin, klubi kremton sot 90-vjetorin e themelimit

Klubi i Kukësit kremton sot 90-vjetorin e themelimit.


87182352_2100935833385086_8812969812729790464_o

Gjithçka nisi me 4 mars të vitit 1930, ku fillimisht u krijua në Kukës, Shoqëria Sportive Kosova dhe ndër vite, ndryshimet ishin të shumta në infrastrukturë, emër, logo e histori!

Sot, pas 90 vitesh Kukësi lufton për kampionatin dhe numëron 2 Kupa Shqipërie, 2 Superkupa dhe 1 titull kampion! Në këtë vit të 90, Kukësi lufton për titullin e dytë në histori.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com