Disfata ndaj Anglisë, Luis Enrike: Doja që t’i vrisja futbollistët

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 16, 2018 | 14:25

Disfata ndaj Anglisë, Luis Enrike: Doja që t’i vrisja futbollistët

Luis Enrike është shumë kritik me Spanjën për pjesën e parë, por thotë se në të dytën ekipi i pëlqeu dhe tani është koha që të bëjnë llogaritë për ndeshjen ndaj Kroacisë. Trajneri i “Furisë së Kuqe” thotë me shaka që donte t’i vriste lojtarët gjatë pushimit, por tregon se ishte një moment i mrekullueshëm.

4282

“Isha me nerva sa doja t’i vrisja lojtarët, por i kontrollova. Pastaj gjithçka ishte e mrekullueshme pasi fola dhe u thashë se edhe ekipet e mëdha kanë momente negative gjatë lojës dhe vuajnë.

Arbitri? Nuk merrem me vendimet e arbitrave. Ato mbeten aty në fushën e lojës. Kroacia? Duhet të shikojmë përpara dhe të përmirësohemi. Ka lojtarë që më pëlqyen shumë dhe më parë nuk ishin në listë. Kam besim te kjo skuadër”, tha Enrike.

www.minuta90.com