“Dibala ka humbur 49.5 milionë euro”, rrëfehet avokati i argjentinasit: Juventusi na detyrohet…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 23, 2023 | 12:00

“Dibala ka humbur 49.5 milionë euro”, rrëfehet avokati i argjentinasit: Juventusi na detyrohet…

Historia mes Juventusit dhe Dibalës vazhdon ende edhe jashtë fushave të blerta, kësaj radhe në gjykatë. Së fundmi, avokati i sulmuesit argjentinas është marrë në pyetje nga prokuroria sa i përket çështjes “Prisma”.

dibala

Luka Ferrari shprehet se humbja që ka pësuar Dibala duke u larguar nga Juventusi është rreth 49.5 milionë euro. Kjo vjen pasi ishte diferenca midis kontratës që ka pasur me Juventusin dhe asaj që ka aktualisht me Romën.

Tani ai kërkon që sulmuesi të dëmshpërblehet nga klubi bardhezi, me këtë të fundit që i detyrohet argjentinasit 4-5 milionë euro.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"