Dhuroi 300 mijë euro në rrugë anonime, kryebashkiakja zbulon emrin e yllit të futbollit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 26, 2020 | 22:59


Dhuroi 300 mijë euro në rrugë anonime, kryebashkiakja zbulon emrin e yllit të futbollit

Portieri i Spanjës dhe Mançester Junajtid David De Gea ka dhuruar personalisht 300 mijë euro donacione për shërbimin mjekësor të Madridit për të përballuar situatën e vështirë të krijuar nga pandemia e koronavirusit.

david-de-gea-manchester-united-2019-20_bgo19hq6bz6210tgskrynpojm

Këtë donacion De Gea e kishte bërë në mënyrë anonime, por kryebashkiakja e Madridit Izabel Diaz Ajozo zbuloi se 29-vjeçari ka kontribuar për ndihmën e shërbimt mjekësor të kryeqytetit spanjoll për të ndihmuar të gjithë personat e infektuar me koronavirus.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com