Dhunoi trajnerin vlonjat, policia arreston babain e futbollistit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 17, 2023 | 23:55

Dhunoi trajnerin vlonjat, policia arreston babain e futbollistit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pas ndeshjen midis Labërisë dhe AF Luftëtarit, me trajnerin e vendasve, Dritan Resuli, që u dhunua.

RESULI

Ai nuk ka qenë në pankinë për shkak dënimi nga Disiplina, ndërsa Labëria është drejtuar nga Taulant Kuqi.

Policia vlonjate ka bërë me dije se autori është arrestuar në flagrancë, 56-vjeçari me inicialet A.A..

Autori i goditjes së trajnerit Resuli, që ka drejtuar më parë edhe Flamurtarin, mësohet se është prindi i një prej lojtarëve të Labërisë, që nuk u aktivizua dje ndaj Luftëtarit.

Dyshohet se prindi i lojtarit i ka kërkuar llogari trajnerit për mosaktivizimin në ndeshjen e djeshme dhe më pas e ka goditur me grusht.

NJOFTIMI I POLICISË:

DVP Vlorë

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasin A. A., 56 vjeç, banues në Vlorë, për veprën penale “Goditja e sportistit, trajnerit, ndërmjetësit sportiv”, pasi ditën e djeshme, në kompleksin sportiv “Labëria”, për motive të dobëta, dyshohet se ka goditur me grusht, trajnerin e ekipit sportiv “Labëria”, shtetasin D. R., 46 vjeç, banues në Vlorë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"