Dhunë në Portugali, përgjaket qendra stërvitore e Sportingut

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Maj 16, 2018 | 1:59

Dhunë në Portugali, përgjaket qendra stërvitore e Sportingut

Pas dhunës që ndodhi në në Bundesligën gjermane, ku Hamburgu ra për herë të parë nga kategoria, një tjetër episod i ngjashëm ka ndodhur edhe në Portugali. Bëhet fjalë për klubin e Sportingut të Lizbonës.

lisbon1
Skuadra dështoi të siguronte një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm dhe kjo ka bërë që tifozët mos ta mbajnë dot zhgënjmin. Sportingu humbi këtë fundjavë në transfertë ndaj Maritimos. Sipas gazetës portugeze “A Bola” rreth 50 tifozë mësyjnë në qendrën stërvitore të ekipit dhe sulmuan trajnerin e ekipit Horge Jezuz dhe bashkëpuntorin e tij, Raul Hoze.
lisbon

Një tjetër emër që është sulmuar nga tifozët është edhe sulmuesi Bas Dost. Gjithashtu edhe Rui Patricio, Wiliam dhe Karvajo. Klubi nga ana tjetër i konfirmoi këto lajme dhë lëshoi një deklaratë përshtyp. “ Nuk mund të tolerojmë këto akte vandale ndaj klubit dhe lojtarëve. Këto janë akte kriminale. Do të marrim të gjitha masat e nevojshme dhe do të identifikojmë autorët”, përfundon klubi në deklaratën e lëshuar për mediat.


www.minuta90.com