Dështim i merkatos së janarit, Tirana prish kontratën me mbrojtësin kenian

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Prill 22, 2018 | 14:09

Dështim i merkatos së janarit, Tirana prish kontratën me mbrojtësin kenian

Musa Muhamed, mbrojtësi i ardhur në merkaton e janarit tek skuadra e Tiranës, prej kenianëve të Gor Mahias, ka prishur me marrëveshje kontratën me klubin bardheblu. Mbrojtësi ishte një kërkesë e Ze Marias për merkaton e janarit, por mesa duket kjo lëvizje ka rezultuar një dështim.

musa-mohammed-tirana

Burime të Panorama Sport pranë klubit të Tiranës, bëjnë me dije, se kontrata është prishur me marrëveshje nga të dyja palët, dhe tashmë lojtari është i lirë. Ndërkohë, për mediat keniane, ai pranon se ka prishur kontratën dhe thotë: “Po, e kam prishur kontratën për çështje të ndryshme, financiare por edhe personale. Ishte një eksperiencë që më hapi sytë dhe tani do përqendrohem në sfida të tjera.”

musa muhamed


www.minuta90.com