Deshamp publikon listën e 23 futbollistëve të Francës (FOTO)

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 31, 2016 | 17:45

Deshamp publikon listën e 23 futbollistëve të Francës (FOTO)

Trajneri i Francës Didier Deshamp ka publikuar këtë të martë listën zyrtare të 23 futbollistëve që do të jenë pjesë e finaleve të Europianit.

download-10-658x370Sipas shtypit ndërkombëtar lista e Francës ka pak surpriza. Qendërmbrojtësi i Sevillas Adil Rami ka marrë vendin e të dëmtuarit Raphael Varane, ndërsa Samuel Umtitti i Lyonit ka zënvendësuar, Jeremy Mathie që pësoi një lëndim vetëm pak ditë më parë.

Më herët, Dëshamp la jashtë grumbullimit në miqësore futbollistin e Realit të Madridit, Karim Benzema dhe Nice Hatem Ben Arfa.

Franca që është njëkohësisht edhe një prej tre skuadrave kundërshtare të Shqipërisë në grupin A dhe organizatore Europianit.

Futbollistët e përzgjedhur nga Deshamps:

Cjyt-J4W0AAC6Go

www.minuta90.com