Derbi në merkato, Interi i “shpall luftë” Milanit për futbollistin e Real Madridit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 7, 2020 | 23:42


Derbi në merkato, Interi i “shpall luftë” Milanit për futbollistin e Real Madridit

Luka Joviç u afrua me bujë te Real Madridi në merkaton e verës së kaluar, por paraqitjet e treguara nga ai kanë lënë shumë për të dëshiruar.

jovic.real.madrid.2019.201.750x450

Pikërisht për këtë arsye, mundësitë që sulmuesi serb të largohet janë të mëdha. Milani e ndjek prej kohësh lojtarin dhe janë gati të nisin një ofertë në drejtim të tij për ta marrë në skuadër.

Megjithatë arritja e një marrëveshje nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi së fundmi në garë për shërbimet e lojtarit është futur edhe Interi.

Sipas asaj që shkruan “Fichajes”, zikaltërit e pëlqejnë shumë Joviçin dhe do të përpiqen ta marrin në ekipin e tyre, duke i prishur kështu punë edhe rivalëve të Milanit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com