“Derbi” mes Josës e Maganit mbyllet në barazim, Drita i afrohet kryesuesve në klasifikim

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Mars 14, 2018 | 16:05

“Derbi” mes Josës e Maganit mbyllet në barazim, Drita i afrohet kryesuesve në klasifikim

Prishtina dhe Trepça 89 e mbyllën në një barazim pa gola sfidën e javës së 23-të në Superligën e Kosovës. Derbi i trajnerëve shqiptarë, mes Josës e Maganit nuk pa asnjë fitues, dhe pas kësaj pike, Josa vazhdon të kryesojë kampionatin me 43 pikë.

ndeshja

Drita fitoi 3-1 ndaj Drenicës, dhe mban vendin e dytë, shumë pranë Prishtinës, me 41 pikë. Gjithashtu, fitore shënuan ehe Ferronikeli dhe Llapi. Më poshtë, rezultatet e të gjitha sfidave. Liria e Bledi Shkëmbit u ndal në barazim 1-1.

Prishtina-Trepça 0-0

Liria-Vëllaznimi 1-1

Drita-Drenica 3-1

Lllapi-Vllaznia Pozheran 2-0

Feronikel-Besa Peje 2-1


www.minuta90.com