Derbi i Turqisë për Muriqin, dy klubet e mëdha duan shërbimet e sulmuesit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 5, 2021 | 14:21


Derbi i Turqisë për Muriqin, dy klubet e mëdha duan shërbimet e sulmuesit

Para disa ditësh u përhapën disa lajme se Vedat Muriqi kishte kërkuar të largohej nga Lacio madje mediat shkuan dhe më tej teksa duke pretenduar se shtatlarti aosovar kishte kërkuar rikthimin te ish skuadra e tij e Fenerbaçes.

muriqi

Ditën e sotme, gazeta turke “Aspor” publikoi një lajm ku rivalët e Fenerbaçes, Beshiktashi ka hyrë fuqishëm në garë për të siguruar shërbimet e Muriqit.

Beshiktashi është drejt titullit kampion të Turqisë dhe një numër të lartë lojtarësh u skadon kontrata këtë verë, teksa kërkojnë të forcojnë ekipin për sezonin tjetër dhe emri i Muriqit shihet si ideal për sulmin, pasi futbollisti dardan e njeh mjaft mirë kampionatin turk.

Nuk dihet se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Muriqit, por vera do të rezervojë një merkato të nxehtë për sulmuesin shtatlartë.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/