Derbi i Milanos, ja çfarë pritet të ndodhë në fillimin e takimit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 4, 2018 | 17:24

Derbi i Milanos, ja çfarë pritet të ndodhë në fillimin e takimit

Sot do të luhet derbi i Madoninës mes Milanit dhe Interit.  Sfida do të fillojë në orën 18:30.

Inter - Milan

Lojtarët e Milanit do të nderojnë në fillimin e takimit ish-lojtarin e tyre, Ray Uilkins, i cili u nda nga jeta ditën e sotme në moshën 61 vjeçare. Ai pësoi një atak disa ditë më parë dhe u nda nga jeta ditën e sotme.

Milan]

Uilkins luajti me Milanin nga viti 1984 deri në vitin 1987, por ka luajtur gjithashtu me Çelsin, Mançester Junajtid dhe përfaqësuesen angleze.

www.minuta90.com