Derbi i kryeqytetit, “Guerrils” i kundërpërgjigjet “Fanatics” me të njëjtën monedhe

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 9, 2017 | 12:50

Derbi i kryeqytetit, “Guerrils” i kundërpërgjigjet “Fanatics” me të njëjtën monedhe

Derbi i basketbollit midis Tiranës dhe Partizanit do të ketë një rëndësi të veçantë për tifozët e të dyja ekipeve, në mungesë edhe të derbit të futbollit. Pas lajmerimit të tifozave të zjarrtë të Tiranës “Fanatics”, janë pikërisht kundërshtarët e tyre më të mëdhënj, “Guerrils”, që i kundërpërgjigjen duke konfirmuar edhe ata pjesëmarrjen. Ja njoftimi i  tyre:

Guerrils-mesazh

“Neser ne oren 19:00 luhet derbi i basketbollit PARTIZANI-kb miu.

Ne oren 17:30 takohemi te gjithe bashke te pallati i sportit Asllan Rusi.

Hajdeni te gjithe ne pallat te sportit, aty ku zot shtepie jemi ne”.

www.minuta90.com