Dëmtimi i rëndë i Abrashit, futbollistët e Kombëtares kanë një mesazh për të

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Mars 14, 2018 | 11:23

Dëmtimi i rëndë i Abrashit, futbollistët e Kombëtares kanë një mesazh për të

Mesfushori i Kombëtares, Amir Abrashi, pësoi një dëmtim të rëndë dukë këputur ligament. 27-vjeçari e ka mbyllur zyrtarisht sezonin, dhe dëmtimi kërkon një kohë të gjatë për rikuperim.

abrashi-470x353

Pas këtij lajmi të rëndë, mesfushorit shqiptar i kanë ardhur në mbështetje futbollistët e Kombëtares, të cilët i japin kuraje Abrashit për t’ia dalë. Urimin e parë për “pitbullin”  e ka bërë Taulant Xhaka në Instagram, i cili ka postuar një foto me Abrashin. Më pas me radhë, Mergim Mavraj, Eros Grezda, Arlind Ajeti dhe Emir Lenjani.

12

45

23

56

Lenjani


www.minuta90.com