Dejvi Bregu: E kam filluar nga zero, marrëdhënien me golin e kam të mirë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 12, 2018 | 21:56

Dejvi Bregu: E kam filluar nga zero, marrëdhënien me golin e kam të mirë

Në lidhje me fitoren e Skënderbeut dhe përshtatjen e menjëhershme në ekip ka folur dhe ai që u cilësua si “njeriu i ndeshjes”, Dejvi Bregu i cili shënoi edhe gol në ndeshjen e sotme përballë Laçit.

39017329_662305054125370_8361211670634168320_n

Njeriu i ndeshjes Dejvi Bregu një gol i shënuar… Gjithë ky debutim për Skënderbeun…

Debutim që e kisha pritur te them te drejtën, pas gjithë asaj mikërpitje nga gjithë ai ambjent super në Korcë çdo futbollist jep me te mirën e tij.

Tre vite me pare ishe me Luftëtarin ne kategorinë e pare, ndërsa sot fiton trofeun e pare si futbollist profesionist…

Jam nga ata qe e kam filluar nga zero. Edhe pse i kapa majat duhet te fillohet nga zero që të arrish këtu ku jam un

Mënyra e festimit ishte e veçantë, një shenj dhe mllef ndaj vetes, je tip emocional …

Un nuk jam sulmues, por marrëdhënien me goli ne kam të mirë, dhe i përjetoi shumë golat.

Ku e gjen guximin për të patur këtë përshtatje të menjëhershme?

Ndoshta jam vet tipi qe përshtatem shpejt. Shumicën e lojtarëve te Skenderbeut i kam pas marëdhënie te ekipet e tjera. Jam shumë i kënaqur që ndodhem këtu.

www.minuta90.com