Debutim historik në Champions, Partizani mposht kampionet e Bosnjës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 9, 2019 | 21:02


Debutim historik në Champions, Partizani mposht kampionet e Bosnjës

Debutim historik për Partizanin në volejboll për fëmra, teksa ka mposhtur kampionët e Bosnjë-Hercegovinës, Jedinstavo BRCKO në Ligën e Kampionëve me rezultatin (3-1).

Partizani volley femra

Skuadra e drejtuar nga trajneri Nejat Sançak arriti një fitore me përmbysje në sfidën e zhvilluar në sallën e lojërave me dorë “Feti Borova” në kryeqytet.

Seti i parë u fitua nga boshnjaket me rezultatin 15-25, ndërkohë që në 3 setet e radhës triumfoi skuadra e kuqe me rezultatet 25-22, 25-20 dhe 25-20.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet në datën 16 tetor, ora 19:00. Nëse skuadra shqiptare humbet me rezultatin 3-0 ose 3-1, sfida kalon në set shtesë (golden set), ndërkohë që humbja 3-2 kualifikon Partizanin.

 www.minuta90.com