De Biazi ndjek stërvitjen e Lacios, ka nga një koment për secilin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 17, 2018 | 17:04

De Biazi ndjek stërvitjen e Lacios, ka nga një koment për secilin

Ish-trajneri i kombëtares sonë De Biazi ka ndjekur stërvitjen e Lacios ditën e sotme. Më pas italiani ka folur për mikrofonat e “Lazio Style Radio” për sa i përket kësaj atyre çka ka parë te lacialët.

de biazi

Nuk mund të rrinte pa përmendur punën e Inzagit dhe sigurisht për shqiptarët që militojnë te klubi nga kryeqyteti. “Jam i lumtur që jam këtu. Lacio ka dëshmuar se është një ekip shumë i rëndësishëm në nivel kombëtar. Inzagi ka bërë një punë të mirë, dhe shpresoi të ketë mësuar më shumë nga sezoni i shkuar. Ekipi po punon shumë dhe të rinjtë po mësojnë nga shtylla e vjetër e ekipit siç janë Radu dhe Luliç.” shprehet De Biazi.

de biazi
Më pas ai ruan edhe një koment për merkaton e Lacios. “Açerbi më ka pëlqyer gjithmonë shumë sespe ka cilësi të mëdha fizike dhe është i mirë teknikisht. Them se me përvojën e tij do të jetë i rëndësishëm. Lacio ka dominuar ndaj Interit në garën për Champions por kanë dështuar vetëm në ndeshjen e fundit. Për Riza Durimishin mund të them se e kam njohur  kur ka luajtur me ekipin kombëtar danez, megjithëse ai nuk është thirrur për në Botëror. Ai nuk ka ndonjë fizik të madh por mund të them se është shumë i shpejtë dhe teknik. Për Berishën  mund të them se duhet të përshtatet pasi cilësitë nuk i mungojnë.

de biazi

Në fund të stërvitjes ka pasur De Biazi ka pasur edhe një bisedë të gjatë me Inzagin. Nga tribuna e qendrës stërvitore me siguri gjithë sytë e italianit kanë qenë nga Strakosha, portieri i kombëtares sonë.

www.minuta90.com