Çudira te klubi i Serisë A, 2 futbollistë infektohen për herë të dytë me COVID-19

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 30, 2020 | 23:14


Çudira te klubi i Serisë A, 2 futbollistë infektohen për herë të dytë me COVID-19

Klubi i Parmës ka lajmëruar se dy lojtarë të saj janë “ri-infektuar” me Koronavirus në testet e kryera para ndeshjes kundër Inter që do të zhvillohet ditën e shtunë në orën 18:00. Media italiane kanë zbuluar se bëhet fjalë për mbrojtësin Bruno Alvesh dhe Skocarelën.

25-1

“Parma Calcoi 1913 lajmëron se në testet e fundit kanë rezultuar negativ për të gjithë anëtarët e grupit përjashto dy futbollist që janë testuar pozitiv. Ata nuk do të jenë gati por ndeshjen e nesërme.

Të dy sportistët që janë pozitiv, janë ri-infektuar përsëri. Të dy janë asiptomatik dhe do të mbesin të izoluar teksa do të kontrollohen edhe njëherë pas 48 ore”, shkruhet në njoftimin zyrtar të klubit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com