Çudia me sportdashësit shqiptarë në finalen e Ligës së Konferencës/ Pritej që të ishin në stadium rreth 6 mijë, por…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2022 | 22:14


Çudia me sportdashësit shqiptarë në finalen e Ligës së Konferencës/ Pritej që të ishin në stadium rreth 6 mijë, por…

Pritej që të ishin në stadium rreth 6 mijë shqiptarë, por sipas llogarive të bëra pas përfundimit të ndeshjeve, kanë qenë më pak.

finale konferenc lige

Një pjesë e madhe e vendësve i kishin “deleguar” biletat për përfitime financiare. Sa për ta ilustruar: në tribunën ku duhet të ishin tifozët asnjanës (shqiptarët), në 10 vetë 5 ishin italianë, 3 holandezë dhe vetëm 2 shqiptarë.

18 MIJE

PANORAMASPORT.AL