ÇUDI/ Udhëtojnë për ndeshjen e Ligës së Kampionëve, futbollistit të ekipit kampion i refuzohet viza

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 7, 2020 | 13:26


ÇUDI/ Udhëtojnë për ndeshjen e Ligës së Kampionëve, futbollistit të ekipit kampion i refuzohet viza

Kampionët e Kosovës Drita janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës. Njëri prej lojtarëve, Olti Mehmeti nuk ka mundur dot t’i bashkohet ekipit për ndeshjet paraeliminatore të Ligës së Kampioneve pasi i është refuzuar viza e udhëtimit drejt Zvicrës.
Drita e Gjilanit
Lajmi u konfirmua nga klubi i Dritës për “Gazetën Olle”.

“Olti Mehmeti nuk ka arritur të sigurojë vizën për të udhëtuar me ekip”, deklaroi drejtori i klubit Valon Zymberi.

Vetë futbollisti Mehmeti është shprehur se viza për të udhëtuar në Zvicër i është refuzuar para 5 muajsh dhe tashmë nuk ka mundësi të aplikojë sërish pasi duhet të plotësohen 6 muaj nga kërkesa e tij e fundit,
OLTI
“Para pesë muajsh kam aplikuar për vizë dhe jam refuzuar. Tani s’kam pasur të drejtë të aplikojë sërish sepse s’janë bërë gjashtë muaj”, u shpreh Mehmeti.

Drita do të përballet me kampionët e Andorras Inter d’Eskaldes.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com