COVID-i “pushton” Bajernin, dy titullarët e padiskutueshëm të Nagelsman humbasin sfidën në Champions

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 1, 2022 | 20:13


COVID-i “pushton” Bajernin, dy titullarët e padiskutueshëm të Nagelsman humbasin sfidën në Champions

Bajerni i Mynihut është gati për sfidën në Champions kundër Viktoria Plzen, por duket se grupi i skuadrës gjermane nuk do të jetë i ploltë.

joshua-kimmich-thomas-mueller

Pas Nojer dhe Goretckës, të cilët u infektuan me COVID-19 përpara grumbullimit me kombëtaren, tashmë dy gjerman të tjherë janë infektuar me këtë sëmundje.

Bëhet fjalë për Tomas Myler dhe Xhoshua Kimish. Nagesman do të duhet të bëjë pa dy titullarët e tij të preferuar në Ligën e Kampionëve, ku objektiv është vetëm fitorja.

PANORAMASPORT.AL