ÇMIMET/ Luka Modriç lojtari më i mirë i Botërorit, ja të gjitha trofetë individualë në Rusi 2018

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 15, 2018 | 19:53


ÇMIMET/ Luka Modriç lojtari më i mirë i Botërorit, ja të gjitha trofetë individualë në Rusi 2018

Teksa Botërori i Rusisë uli siparin, në ceremoninë ku u dha edhe trofeu i Kupës së Botës për francezët, u ndanë gjithashtu edhe disa trofe individualë, për arritjet në këtë edicion.

modric

Luka Modriç, edhe pse doli i humbur nga finalja, u shpall Lojtari më i Mirë i turneut. Kroati u zgjodh 3 herë në 7 ndeshje që luajti, lojtari i ndeshjes, dhe këtë trofe e mori me sytë në lot. Modriç kaloi me vota belgun Hazard, i cili u rendit i dytë, dhe Grizman i treti.

Mbape, që shënoi golin e katërt në finale, u zgjodh Lojtar i Ri më i Mirë i turneut. Ndërkohë, Tibo Kurtua u zgjodh Doreza e Artë e këtij Botërori. Golashënuesi më i mirë, me 6 gola, u shpall anglezi Herri Kejn. Ndërkohë, ekipi Fair-Play i turneut u shpall kombëtarja e Spanjës.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/