Çmendet drejtuesi i Juves: Dua ta zhduk nga globi Interin!

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 7, 2017 | 10:20

Çmendet drejtuesi i Juves: Dua ta zhduk nga globi Interin!

Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga supersfida mes Juventusit dhe Interit, ai që ka menduar t’i hedhë benzinë zjarrit ka qenë Sandro Pelo. I shfaqur në një intervistë në “Juve TV”, drejtori i zonës së komunikacionit bardhezi, ka shfryrë vrer ndaj klubit zikaltër. “Unë shpresoj që ta asfaltojmë Interin,…

Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga supersfida mes Juventusit dhe Interit, ai që ka menduar t’i hedhë benzinë zjarrit ka qenë Sandro Pelo. I shfaqur në një intervistë në “Juve TV”, drejtori i zonës së komunikacionit bardhezi, ka shfryrë vrer ndaj klubit zikaltër.

sandro_pello_thumb660x453

“Unë shpresoj që ta asfaltojmë Interin, ta zhdukim nga ky planet! Ata duhet të vazhdojnë të qëndrojnë në kanalet e ujërave të zeza ku kanë jetuar në këto vite të fundit, në pusetat e fshehura në errësirë, – ishin fjalët e ashpra të Pelos, i cili nuk u ndal me kaq, por duke irrituar edhe shumë tifozë, jo vetëm ata zikaltër. – Dua t’u heq atyre çdo rreze të vogël, çdo dëshirë dhe shpresë që vërtet sivjet janë rikthyer të jenë një skuadër normale”.

Por fakt është që drejtori i televizionit, Klaudio Zuliani, nuk e ka dënuar, por e ka mbrojtur, ose më saktë e ka nënvlerësuar deklaratën e fortë të Sandro Pelos. “Njerëzit në rrjetet sociale mund të thonë çdo gjë, por as që kam ndër mend të plotë- soj dëshirën e tyre për ta larguar nga puna. Ndoshta, ai duhej të ishte treguar disi më i qetë në zgjedhjen e fjalëve, por gjithsecili e jeton futbollin në mënyrën e tij.

Inter

Futbolli të jep edhe të tilla emocione dhe nuk do të ishte më i bukur. Pastaj, po këta tifozë që kërkojnë ‘kokën’ e tij janë të njëjtët, sidomos ata interistë, që nuk lodhen së më ofenduari dhe kërcënuari mua, vetëm sepse punoj për klubin e Juventusit”, u shpreh Zuliani.

Gjithsesi, pas deklaratës “bombë” të së martës, dje në mesditë kanë ardhur faljet publike të Sandro Pelos, për fjalët e përdorura, ndonëse ofendimet në rrjetet e tij sociale kanë vërshuar me të njëjtin intensitet, si pas fjalëve që shprehu kundër Interit.


0 Komente Shfaq Komente Fshih komente

Shkruaj nje koment

www.minuta90.com