CHAMPIONS, GRUPI G/ Mançester Siti fiton me përmbysje, Dortmundi ndalet ndaj Kopenhagës (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 2, 2022 | 22:50

CHAMPIONS, GRUPI G/ Mançester Siti fiton me përmbysje, Dortmundi ndalet ndaj Kopenhagës (VIDEO)

Një përmbysje në pjesën e dytë të ndeshjes ka ndihmuar Mançester Sitin që ta mbyllë me një fitore pjesëmarrjen në fazën në grupe të Ligës së Kampioneve.

liga e kampioneve grupi g

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka mundur me shifrat 3-1 Seviljen në një sfidë ku tekniku kishte lënë jashtë formacionit titullar disa prej yjeve të ekipit. Goli i Rafa Mir i dha avantazhin Seviljes në mënyrë të papritur dhe Mançester Siti vuajti për të gjetur barazimin, i cili erdhi vetëm në pjesën e dytë. Adoleshenti Ljuis barazoi shifrat e më pas ishte Julian Alvarez ai që përmbysi reuzltatin që u vulos në fund nga goli i Mahrez.

Ndërkohë, në sfidën tjetër, Borusia Dortmund është kënaqur edhe me barazimin 1-1 ndaj Kopenhagës, pasi kishte siguruar kalimin si e dyta në grup për në fazën tjetër.

REZULTATET 

MANÇESTER SITI 3-1 SEVILJA

Ljuis 52′, J. Alvarez 73′, Mahrez 83′ / Rafa Mir 31′

KOPENHAGË 1-1 BORUSIA DORTMUND

Haraldson 41’/ Thorgan Hazard 23′

 

asdsadasdsadsadsd

FORMACIONET ZYRTARE

MANÇESTER SITI-SEVILJA

sdfsdfdfffff

KOPENHAGË-BORUSIA DORTMUND

sdfsdfdsafsdaf

PANORAMASPORT.AL