Çfarë ndodh në Vegas mbetet në Vegas! / Formula 1 me risi në vitin 2023, “Kryeqyteti i Kazinove” bëhet pjesë e kalendarit sezonal

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 31, 2022 | 12:05


Çfarë ndodh në Vegas mbetet në Vegas! / Formula 1 me risi në vitin 2023, “Kryeqyteti i Kazinove” bëhet pjesë e kalendarit sezonal

Formula 1 do të vij me një “Çmim të Madh” të ri në vitin 2023, me Las Vegasin që do t’i shtohet kalendarit zyrtar të garave.

pjimage (6)

Gjithashtu pista do të jetë një risi më vete, e cila përshkon kazinotë dhe monumentet më të mëdha që ndodhen në Vegas.

Siç bën me dije “The Sun”, kjo garë do të mbahet në datën 25 Nëntor 2023, vetëm dy ditë pas “Ditës së Falënderimeve”. Pista pritet të jetë 3.8 milje e gjatë dhe do të zgjasë në 50 xhiro.

vegas

PANORAMASPORT.AL