“Çfarë derbi, ne do të luajmë që me Laçin këtu”, Alban Hoxha batuta për stadiumin e ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 17, 2019 | 13:47


“Çfarë derbi, ne do të luajmë që me Laçin këtu”, Alban Hoxha batuta për stadiumin e ri

Partizani ka dy futbollistë të grumbulluar me Kombëtaren. Gjatë seancës së djeshme në stadiumin e ri “Air Albania”, kuqezinjtë janë vizituar edhe nga kryeministri Edi Rama, i cili ka marrë përshtypjet e lojtarëve për impiantin e ri.

bandicam 2019-11-16 19-14-10-723

Gjatë komunikimit portieri Etrit Berisha ka pyetur se a do të luhen edhe ndeshjet e kampionatit shqiptar në këtë stadium.

Kur Rama po priste përshtypjet e kapitenit të Partizanit, Alban Hoxha, për stadiumin e ri, dikush u shpreh: “Ky (Alban Hoxha) po pret të luajë derbin këtu”.

alban hoxha kombetare

Por, Hoxha si me batutë u shpreh: “ Çfarë derbi, ne do të luajmë që me Laçin këtu”. Gjasat janë të pakta që Partizani të presë Laçin në “Air Albania Stadium”.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com