Çështja Markizio kthehet në telenovelë, klubi i Seria A kërkon shërbimet e tij

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 1, 2018 | 16:59

Çështja Markizio kthehet në telenovelë, klubi i Seria A kërkon shërbimet e tij

Klaudio Markizo ka mbyllur aventurën e tij me Juventusin pas shumë vitesh, Ai është përshëndetur me klubin bardhezi dhe është në kërkim të një ekipi të ri.

markizio

Për të interesohen Zenit, Porto, Benfika dhe më shumë se të gjithë, Monako. Megjithatë sipas asaj që raporton “La Repubblica”, se fundmi është Roma ajo që kërkon të ketë në ekip 32 vjeçarin. Mosha e tij, jo shumë e madhe, ka bërë drejtuesit e klubit nga kryeqyteti të besojnë se Markizio është ende në nivel të lartë. Bisedimet kanë nisur dhe Markizio është në shqyrtim të të gjitha ofertave.

www.minuta90.com