Çelsi, PSG dhe Real Madrid zbarkojnë në Shkodër. Vllaznia e femrave gjen “grupin e ferrit” në Ligën e Kampioneve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 4, 2022 | 0:12


Çelsi, PSG dhe Real Madrid zbarkojnë në Shkodër. Vllaznia e femrave gjen “grupin e ferrit” në Ligën e Kampioneve

Vllaznia e femrave debuton për herë të parë në Ligën e Kampioneve, duke u bërë e para skuadër shqiptare për femra që e arrin këtë sukses.

vllaznia femra

Ditën e sotme, skuadra shkodrane ka njohur rivalet që do të ketë kundër në fazën në grupe, pas shortit të hedhur në Nion të Zvicrës.

Kundërshtarët e saj do të jenë Çelsi, PSG dhe Reali i Madridit, në grupin A, i cili mund të quhet dhe si grupi i ferrit.

bandicam 2022-10-03 13-20-42-740

Grupet –

Grupi A: Çelsi, PSG, Real Madrid, Vllaznia.

Grupi B: Volfsburg, Sllavia e Pragës, St. Polten, Roma.

Grupi C: Olimpik Lion, Arsenal, Juventus, Zyrih

Grupi D: Barcelona, Bajern Mynih, Rozengard, Benfika.

bandicam 2022-10-03 13-21-53-617

PANORAMASPORT.AL