Çelsi pa “frena”, pas Zijesh tenton të “rrëmbejë” yllin e Dortmundit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 17, 2020 | 12:09

Bota Bundesliga FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Premier Liga

Çelsi pa “frena”, pas Zijesh tenton të “rrëmbejë” yllin e Dortmundit

Çelsi edhe pse jemi në muajn shkurt, ka arritur të siguroi shërbimet e Hakim Zijesh, duke arritur një marrëveshje me Ajaksin për 40 milionë euro.

Zijeh

Por, duket se londinezët nuk do të ndalen me kaq, pasi tashmë kërkojnë lojtarë të talentuar dhe me prespektivë.

Siç raporton “Sky Sport”, Çelsi është tepër e interesuar për lojtarin e Borusia Dortmundit, Jadon Sanço. Klubi anglez ka intesifikuar kontaktet për të bindur drejtuesit e Dortmundit, por edhe lojtarin.

jadon-sancho-dortmund_1cseqnhjaib9c1bonp56x5owvs

19-vjeçari po bën një sezon të shkëlqyer, pasi në 30 ndeshje në të gjitha kompeticionet, ka shënuar 16 gola dhe ka dhuruar 17 asist.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com