Çelsi nuk ndalet në merkato, i rrëmben talentin Mançester Junajtid

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 29, 2020 | 20:06


Çelsi nuk ndalet në merkato, i rrëmben talentin Mançester Junajtid

Ndonëse merkato ende nuk është hapur dhe duhet shumë kohë deri sa të rihapet, Çelsi duket një nga skuadrat më aktive për sa i përket lëvizjeve të lojtarëve.AANGEL GOMES

“Blutë e Londrës” pak kohë më parë zyrtarizuan arritjet e marrëveshjeve me sulmuesit, Hakim Zijeh nga Ajaksi dhe Timo Verner nga Lajpcigu.

Megjithatë afrimet për londinezët nuk ndalen këtu. Sipas asaj që shkruan “The Independent”, Çelsi duket shumë afër transferimit të talentit të Junajtid, Anxgel Gomez.

Edhe trajneri Solskajer në një konferencë për shtyp, u shpreh se me shumë mundësi lojtari do të largohet. Pikërisht e ardhmja e19-vjeçarit pritet të jetë te Çelsi, që duket shumë afër marrëveshjes me të.

PANORAMASPORT.AL 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com