“Çelsi ishte i interesuar për mua”, zbulon sulmuesi kosovar: Shpresoj që në të ardhmen…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 1, 2019 | 14:38


“Çelsi ishte i interesuar për mua”, zbulon sulmuesi kosovar: Shpresoj që në të ardhmen…

Arbër Zeneli kishte treguar një formë të shkëlqyer ne Hollandë me Herenvenin, para se të kalonte te francezët e Renesit.zeneli

Sulmuesi kosovar dëshironte të hidhte një hap të madh ën karrierë, dhe për këtë arsye vendosi të kalojë në kampionatin francez. Megjithatë aventura aty nuk shkoi në mënyrën më të mirë të mundshme, me futbollistin që pësoi një dëmtim të rëndë, nga i cili pritet të rikthehet së shpejti.

24-vjeçari ka dhënë një intervistë së fundmi ku ka zbuluar se interesimi i Çelsit për të nuk ka qenë thjesht një thashethem, por ka qenë një interesim konkret. “Fola me menaxherin tim dhe Çelsi ishte shumë e interesuar për mua. auto_zeneli1542790421

Ata janë një klub i madh dhe nëse do të më  kishte kërkuar me ngul nuk do i refuzoja. Në fund vendosa të bashkohesha me Renesin. Shpresoj që Çelsi të rikthejë interesimin për mua, dhe kjo mund të ndodhë nëse luaj mirë me ekipin ku jam aktualisht.”, u shpreh Zeneli.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com