Bylisi sërish pranë shqiptarëve, të tjera ndihma për të prekurit nga tërmeti

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 2, 2019 | 9:56


Bylisi sërish pranë shqiptarëve, të tjera ndihma për të prekurit nga tërmeti

Tërmeti që goditi vendin tonë, në mëngjësin e 26 nëntorit, ka sjellë pasoja katastrofike, dhe mobilizimi e solidarizimi brenda dhe jashtë Shqipërisë ka qenë i madh.

besnik kapllanajj

Edhe klubet e futbollit, kanë kontribuar me mënyrën e vet për këtë gjendje. Së fundmi, presidenti i Bylisit, Besnik Kapllanaj ka ofruar 10 mijë euro për familjet e prekura nga tërmeti dhe mjetet e tonazhit të rëndë për të rindërtimin e banesave.

Kjo ishte nisma e dytë nga presidenti i Bylisit, që para disa ditësh ofroi ushqime dhe veshje për familjet e prekura.

byluis

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com