Buzëqesh Shqipëria, Skocisë i dëmtohet lojtari i tretë brenda një jave

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 3, 2018 | 20:29

Buzëqesh Shqipëria, Skocisë i dëmtohet lojtari i tretë brenda një jave

Shqipëria do të luajë në datën 7 shtator ndeshjen me Izraelin në stadiumin “Elbasan Arena”, dhe menjëherë pas Izraelit në datë 10 do të luajë përballë Skocisë. Para kësaj ndeshje Shqipëria mund të gëzohet pasi skuadrës Skoceze i është dëmtuar një tjetër lojtar.

oli_mcburnie_of_swansea_in_action_during_the_carabao_cup_fourth__767612

Bëhet fjalë për lojtarin MekBërni i cili luan për skuadrën e Suonsit në Angli dhe për shkak dëmtimi nuk do të jetë në gjendje të luajë përballë Shqipërisë. Kështu dëmtimi i Mekbërnit ishte i treti për skocezët brenda një jave.

www.minuta90.com