Botërori i 2026, zbulohet për kë votoi Shqipëria

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Qershor 13, 2018 | 22:47

Botërori i 2026, zbulohet për kë votoi Shqipëria

U mbajt sot në Rusi kongresi i FIFA-s, ku u vendos me votë që Botërori i 2026 të zhvillohen në 3 shtete, SHBA, Kanada dhe Meksikë.

United 2026 email header 900x500

Propozimi nga Amerika e Veriut arriti të siguronte 134 vota, kundrejt 65 votave në favor të shtetit afrikan.

Boterori

Mes 2 kandidaturave, Shqipëria votoi për Marokun, që të ishte ai organizuesi i Botërorit të vitit 2026, por me sa duket vota e Shqipërisë ka shkuar dëm.

Votat


www.minuta90.com