Bota e futbollit po ndryshon, pa Mesin e CR7-ën në gjysmëfinale pas 15 vitesh

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 15, 2020 | 22:12


Bota e futbollit po ndryshon, pa Mesin e CR7-ën në gjysmëfinale pas 15 vitesh

Meritat Bajernit të Mynihut, apo edhe Lionit nuk ia heq askush, por Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo pa dyshim që janë sinonim i Ligës së Kampioneve, por këta dy protagonistë sivjet do të mungojnë.

117835194_633700207277907_4849320232318889100_o

Gjithsesi, nëse hapim “librin” e statistikave, vërehet se për të gjetur një tur gjysmëfinale të këtij kompeticioni, në të cilin mungojnë njëkohësisht si ylli i Barcelonës, ashtu sikurse ai aktuali i Juventusit (ish-Real Madrid e Mançester Junajtid), duhet të kthehemi 15 vite pas. Dhe ndoshta kjo do të thotë se bota po ndryshon, më saktë, “Pleshti” dhe CR7 po plaken…

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com