“Bomba” nga Mbretëria e Bashkuar, gjiganti i Premier Ligës bën gati ofertën tunduese për titullarin e Milanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 10, 2022 | 14:56


“Bomba” nga Mbretëria e Bashkuar, gjiganti i Premier Ligës bën gati ofertën tunduese për titullarin e Milanit

Një nga kolonat e Milanit rrezikon transferimin gjetkë. Sipas disa mediave britanike, Arsenali do të kishte takuar drejtuesit e Milanit për të diskutuar një transferim të mundshëmtë Sandro Tonalit. Lajmi bëhet kumbues pasi edhe “Daily Mail” e ka përplasur në faqen e parë.

Tonali

Ky burim njofton se 22- vjeçari do të ishte në krye të listës së golave të Mikel Artetës, i cili pasi ka marrë Gabriel Zhezusin, Oleksandr Zinçenkon, Fabio Vieira, Met Tërner dhe Marquinjosin, do të dëshironte përforcim të mëtejshëm.

Sipas disa zërave, kampionët eItalisë do të konsideronin shitjene Tonalit, nëse Arsenali do tëpërmbushte çmimin e kërkuar prej 55 milionë eurosh.

Natyrisht, deri më sot, numri 8 i kuqezinjvenuk ka qenë kurrë në shitje. Pioli e bëri kolonë të mesfushës sëtij dhe mesfushori ishte protagonisti absolut i titullit të nëntëmbëdhjetë.

Pas humbjes së FrenkKessit, Milani vështirë se kampionët e Italisë do të privoheshinnga një tjetër element kyç iskuadrës.

Madje as përballë njëoferte të konsiderueshme. Tonali, për më tepër është tifoz milanist.

Një vit më parë ai ka shkurtuar edhe pagën e tij për lehtësuar blerjen e kartonit ngaMilani. Tani për të ka aromërinovimi deri në vitin 2027, nëshifra shumë më të larta se 1.2milionë eurot aktuale.

PANORAMASPORT.AL