Bolt drejt ëndrrës për futbollist profesionist? Ja çfarë thotë trajneri i Dortmundit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 24, 2018 | 18:52

Bolt drejt ëndrrës për futbollist profesionist? Ja çfarë thotë trajneri i Dortmundit

Usain Bolt zhvilloi provën e parë me Borusian e Dortmundit, ku shënoi edhe dy herë me kokë në seancën stërvitore. Gjithsesi, vetëm kaq nuk ka mjaftuar që trajneri Stoger, të marrë një vendim, për të lejuar atletin xhamajkan drejt futbollit profesionist.

bolt

“Bolt ka ende shumë punë për të bërë, nëse dëshiron të bëhet profesionist. Është e gjitha çështje lëvizjesh dhe pozicionimi. Me rëndësi është që ai është argëtuar. Mendoj se ai ka talent, por nuk e di a do i mjaftojë të bëhet futbollist.

Bolt

www.minuta90.com