Boateng zbulon telefonatën me Murinjon: E mora sepse…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 12, 2018 | 14:55

Boateng zbulon telefonatën me Murinjon: E mora sepse…

Mbrotjësi i Bajernit të Mynihut, Zherom Boateng ishte një nga lojtarët më të përfolur për një largim nga gjigandët gjerman gjatë meraktos së verës. Për mbrojtësin e natyralizuar gjerman një interes të veçantë shfaqi edhe trajneri i Mançester Junajtidit, Zhose Murinjo i cili donte me patjetër një mbrojtës qëndrë.

Murinjo

Ndërkohë në një intervistë të dhënësë fundmi, mbortjësi ka thënë zbuluar se e ka telefonuar trajnerin portugez për t’i shprehur falënderimet për interesimin e tij.

boateng

“Ndihem mirë tek Bajern. Është një ndër klubet më të mëdha në botë. E telefonova Murinjon  për t’i shpjeguar që interesimi i tij është një nder për mua dhe e falënderova që u përpoq aq shumë.
Gjithashtu i shpjegova që është vështirë ta lësh një klub si Bajerni i Mynihut”- tha Boateng.

www.minuta90.com