“Blindimi” i talenteve, Vllaznia firmos edhe me 2 të tjerë nga akademia

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 9, 2018 | 17:26

“Blindimi” i talenteve, Vllaznia firmos edhe me 2 të tjerë nga akademia

Akademia e Vllaznisë vazhdon të prodhojë talente dhe klubi i futbollit i mbështet ata duke i promovuar në ekipin e parë. Sot është firmosur kontrata me 2 lojtarë të ekipit U-19 të Akademisë Vllaznia. Bëhet fjalë për mbrojtësin Egzon Shimaj dhe sulmuesin Kamelio Palushani.

palushi
Shimaj njëkohësisht është edhe pjese e kombëtares U-19 të Shqipërisë, ndërsa Palushani është golashënuesi më i mirë i ekipit të tij. Të dy lojtarët konsiderohen me të ardhme dhe Vllaznia nuk ka ngurruar ti bëj pjesë të ekipit dhe tu jap një kontratë profesioniste.

shimaj

www.minuta90.com