Bindi Taren dhe klubin, brazilianit i ofrohet kontratë e përjetshme

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 4, 2018 | 13:24

Bindi Taren dhe klubin, brazilianit i ofrohet kontratë e përjetshme

Mesa duket Lukas Leiva i ka bindur të gjithë me paraqitjet e tij me Lazion. Në pjesën e parë të sezonit ai ka qenë stabël në formacion dhe ka luajtur me rendiment të lartë.

lacio

Për shkak të këtyre paraqitjeve klubi kryeqytetas po mendon ti ofrojë një zgjatje kontrate. Igli Tare dhe Leiva do ta çojnë atë përtej 2020, vit në të cilin skadon kontrata aktuale e ish-mesfushorit të Livepolit. Kjo do të thotë se është një kontratë e përjetshme, duke marrë parasysh edhe moshën e tij (në janar mbushi 31 vjeç).

www.minuta90.com