“Betejë” tjetër në merkato, Reali dhe Barça në sulm për yllin e Serisë A

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 9, 2019 | 11:43


“Betejë” tjetër në merkato, Reali dhe Barça në sulm për yllin e Serisë A

Një tjetër luftë në horizont, do të ketë mes Barcelonës dhe Reali.

sergioramos.messi.barcellona.realmadrid.2018.2019.750x450

“Mundo Deportivo” shkruan se dy klubet e mëdha spanjolle janë në ndjekje të yllit të Napolit, Fabian Ruiz. Katalanasit e ndoqën lojtarin, në ndeshjen me Leçen, aty ku i pranishëm ishte Abidal, për ta vëzhguar nga afër.

fabian-ruiz-3

Por, Reali duket se ka një plan më të mirë për të arritur te spanjolli. Madrilenët kanë një as nën mëngë që që quhet Hames Rodrigez, lojtar i cili pëlqehet shumë nga Ançeloti. Duke parë se Pogba dhe Eriksen nuk po vijnë, Perez është gati të hidhet në sulm.

Napoli është e qetë, pasi lojtari është i lidhur me një kontratë disa-vjeçare. Kështu që De Laurentis nuk do të niste bisedimet pa një ofertë 60 milionëshe në tavolinën e tij.

/PANORAMASPORT.AL/www.minuta90.com