Beteja mes Gjermanisë dhe Anglisë, talenti i Bajernit vendos. Ja cilën kombëtare do përfaqësojë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 22, 2021 | 23:08


Beteja mes Gjermanisë dhe Anglisë, talenti i Bajernit vendos. Ja cilën kombëtare do përfaqësojë

Beteja mes kombëtares gjermane dhe asaj angleze për talentin e Bajernit Xhamal Musiala është vulosur përfundimisht.

musiala-chelsea

Sipas “Daily Mail”, sulmuesi 17-vjeçar ka zgjedhur “Pancerat” dhe do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së trajnerit Joakim Lëv në ndeshjet e muajit mars.

Lëv është takuar personalisht me lojtarin dhe mesa duket e ka bindur atë që të refuzojë çdo tentativë të Anglisë për të zgjedhur kombëtaren e “Tre Luanëve”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/