Berisha e Strakosha super, Gjimshiti i pakalueshëm. Është momenti i shqiptarëve në Serie A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 19, 2020 | 18:58

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Legjionaret Seria A

Berisha e Strakosha super, Gjimshiti i pakalueshëm. Është momenti i shqiptarëve në Serie A

Shqiptarët në Serinë A janë duke kaluar një formë fantastike. Marash Kumbulla, me paraqitjet e tij, ka fituar vëmendjen e gjysmës së klubeve të mëdha europiane.kumbulla

Ndërkohë, për sfidat e fundjavës, Etrit Berisha, Thomas Strakosha dhe Berat Gjimshiti kanë statistikat më të mira. Për portierin e SPAL, në vigjilje të përballjes me Juven bëhet me dije nga “OPTA Paolo” se është portieri me numrin më të madh të pritjeve, 102. “Mace në Serinë A”, shkruhet për portierin kuqezi.BERISHAA

Ndërkohë, gardiani tjetër, Thomas Strakosha, me paraqitjen e bërë ndaj Interit, është vendosur mes portierëve me “top pritjet”. Strakosha ka bërë pesë të tilla.gjimshiti

Berat Gjimshiti është vlerësuar si lojtari me numrin më të madh të topave të rikuperuar, 24. Shqiptari i Atalantës, dhuroi edhe një asist.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com