Bëri simbolin e shqiponjës pas golit, Mustafi rrezikon dënimin nga FA

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 2, 2018 | 17:33

Bëri simbolin e shqiponjës pas golit, Mustafi rrezikon dënimin nga FA

Mbrojtësi me origjinë shqiptare Shkodran Mustafi ka shënuar gol sot në ndeshjen midis Arsenalit dhe Kardifit dhe më pas ka festuar me simbolin e famshëm të shqiponjës. Ndërkohë që sipas asaj që bën me dije “Independent” dhe disa media të tjera angleze, lojtari do të duhet tani të përballet me një dënim nga Federata Angleze e Futbollit.

gsdkghkdfhkfkf

Këtë festim e bënë më parë edhe Xhaka me Shaqirin në Botëror në ndeshjen ndaj Serbisë dhe gjithnjë sipas “Independent” edhe Mustafi është nën hetim për të marrë një dënim të ngjashëm me atë të dy lojtarëve të tjerë me origjinë shqiptare.

uasfksdfhdfg

www.minuta90.com