Bëmë baba të të ngjaj/ Djali i Leo Mesit driblon të gjithë kundërshtarët dhe shënon gol brilant (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2022 | 22:15


Bëmë baba të të ngjaj/ Djali i Leo Mesit driblon të gjithë kundërshtarët dhe shënon gol brilant (VIDEO)

Djali i Leo Mesit, Mateo, është duke ecur në gjurmët e të atit. Vogëlushi është duke dhuruar spektakolët në grupmoshat e tij, teksa i ka mrekulluar të gjithë me golin e shënuar së fundmi, i cili është bërë viral në rrjetet sociale, teksa i ngjason shumë atyre të shënuar nga “Pleshti” argjentinas.

matewo-780x439

Duke dribluar një nga një kundërshtarët e tij, djali i shtatë herë fituesit të Topit të Artë shënon një gol te të vërtet brilant. Duket se Mesi nuk duhet të shqetësohet se kush do të jetë trashëgimtari i tij në futboll, pasi Mateo ka lëvizje të ngjashme me të dhe është në rrugën e duhur. Për më tepër shikoni videon e golit të mrekullueshëm:

PANORAMASPORT.AL