Behrami u largua nga Zvicra, e zëvendëson një tjetër kosovar

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 17:12

Behrami u largua nga Zvicra, e zëvendëson një tjetër kosovar

Një valë largimesh e shoqëruar me një atmosferë aspak të mirë te skuadra kombëtare e Zvicrës. Para disa javëve nga kombëtarja është larguar lojtari me origjinë shqiptare, Valon Behrami. Mesfushori pas u largua nga trajneri Petkoviç menjëherë shpërtheu në akuza duket thënë se largimi i tij ishte një vendim politik.

behrami petkovic

E ndërsa Behrami u largua është një tejtër kosovar që e zëvendëson te skuadra “helvetike”. Bëhet fjalë për Albian Ajetin i cili ka vendosur që të pranojë ftesën e Zviceranëve dhe të refuzojë Shqipërinë dhe kosovën. Ajeti është një nga risitë e kësaj liste megjithatë vlen të përmendet edhe rikthim i Mehmedit në skuadër.

18.03.2018; Basel; Fussball Super League - FC Basel - FC Sion; Albian Ajeti (Basel) jubelt nach dem Tor zum 1:0 (Giuseppe Esposito/freshfocus)

www.minuta90.com