Behrami në lot: I lumtur që njerëzit kuptuan çfarë jap për Zvicrën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Qershor 26, 2016 | 12:58

Behrami në lot: I lumtur që njerëzit kuptuan çfarë jap për Zvicrën

Valon Behrami ka treguar më së miri se pse ai është aq i përkushtuar ndaj Zvicrës dhe pse për këtë vend ka refuzuar kalimin te përfaqësuesja e Kosovës. Ndonëse shiritin e kapitenit te helvetët e mban Lihtshtajner, tashmë tifozët e Zvicrës identifikohen me mesfushorin me origjinë shqiptare i cili është kthyer në idhullin e publikut.

Valon Behrami

Ky vlerësim duket se ka prekur shumë futbollistin, i cili ka shpërthyer në lot para kamerave pas ndeshjes kundër Polonisë.

“Unë kam ardhur që 4 vjeç në Zvicër. Që atëherë, unë jam munduar që t’i jap diçka mbrapsht këtij vendi”, tha ai duke fshirë lotët.

“Jam i lumtur që njerëzit e kanë parë se kush jam dhe kanë ndryshuar mendje rreth meje. I falënderoj shumë”, tha Behrami i përlotur.

Në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Zvicrës, emri i Behramit ishte i vetmi që brohoritej në kor nga tifozeria zvicerane.

www.minuta90.com