BASKETBOLL/ Boston Seltiks triumfon ndaj Majemi Hit dhe siguron finalen, Golden Stejti i pret në sfidën e sezonit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 30, 2022 | 10:47


BASKETBOLL/ Boston Seltiks triumfon ndaj Majemi Hit dhe siguron finalen, Golden Stejti i pret në sfidën e sezonit

Boston Seltiks munden ne finalen e Konferencës se Lindjes Majemi Hit me shifrat 96-100 duke e mbyllur serinë e sfidave ne 4-3 për Boston.

6545646

Tani ata do te ndeshen me Golden Stejt Uorriers ne finalen e madhe te NBA, me këta te fundit qe fituan ndaj Dallas Maveriks ne finalen e Konferences se Perendimit.

Sfida e pare do te luhet ne datën 3 qershor ne San Francisko ku do te hapen këto seri finalesh.

PANORAMASPORT.AL