Bartomeu flet për Suarezin: Do doja të vendoja një bust për të, Barcelona do jetë gjithmonë shtëpia e tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 24, 2020 | 17:53


Bartomeu flet për Suarezin: Do doja të vendoja një bust për të, Barcelona do jetë gjithmonë shtëpia e tij

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu ka thënë se klubi duhet të vendosë një bust për Luis Suarezin. Uruguajani u largua në lot pas 6 vitesh tek katalanasit dhe do kalojë tek Atletiko Madrid.

SUAREZI

“Do të doja të vendosja një bust kur tifozët të rikthehen në stadium, kështu që të gjithë ti japin lamtumirën. Dua të them se sa shumë na ka dhënë Suarezi neve, në aspektin e karakterit, shpirtit luftarak dhe mentalitetit për të fituar. Në emër të tifozëve të Barcelonës dua të falenderoj Suarezin për 6 vitet në klub.

Kanë qenë momente të paharrueshme, dhe shpresoj të jesh i lumtur si në jetën personale edhe në atë profesionale. Barcelona do jetë gjithmonë shtëpia jote”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com