Barcelona kërkon të sigurojë portën, largon një portier për një tjetër

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 8, 2018 | 17:30

Barcelona kërkon të sigurojë portën, largon një portier për një tjetër

Duket se Barcelona do të ndreqë çdo repart të skuadrës së saj. Megjithëse merkatoja sapo është mbyllur ekipi katalanas po mendon për një portierin e së ardhmes. Ekipi “balugrana” ka vendosur që të largojë portierin holandez Silesen, dhe të gjejë një zëvendësuese më të mirë për gjermanin Mark Andre Ter Shtegen.

Kështu drejtuesit e klubit spanjoll kanë filluar bisedimet për të afruar në skuadër portierin 27-vjeçar që luan te skuadra e PSV Einhoven, Jeroen Zoet, i cili ka një kontratë me skuadrën holandeze deri në vitin 2021.

www.minuta90.com